Forum Padina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Padina
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  Log in  Register  




 

 No Coment

Go down 
AuthorMessage
Forum.

Forum.



No Coment Empty
PostSubject: No Coment   No Coment EmptyMon 15 Feb 2010 - 16:31


Mišo Babuhna i njegova nevenčana supruga Sandra Ristić iz sela Padina kod Kovačice optužuju Centar za socijalni rad da im ne dozvoljava da viđaju ćerku B. B., koja im je pre više od godinu dana oduzeta zbog Sandrinog problema s drogom.

U Centru za socijalni rad Kovačica tvrde da je u interesu deteta da zasad bude u hraniteljskoj porodici.


No Coment Padina10


Oduzeli su mi dete 12. decembra 2008, dok sam bila u poseti majci u Mladenovcu.

Pozvali su me iz Centra za socijalni rad na razgovor pošto je neko prijavio da uzimam drogu, što je bila istina. Otišla sam s bebom, koja je tada imala samo tri meseca, i oni su mi je uzeli iz ruku uz pomoć policije. Nisu mi dozvolili ni da javim suprugu šta se dogodilo - priča kroz plač Sandra Ristić, koju je želja da vrati dete naterala da uđe u program odvikavanja u Klinici za bolesti zavisnosti u Beogradu.

Devojčica B. B. je hitno smeštena u Dom za nezbrinutu decu u Zvečanskoj ulici u Beogradu. Briga o njoj prešla je u nadležnost Centra za socijalni rad u Kovačici, koji ju je u junu smestio u hraniteljsku porodicu.

Roditelji kažu da su je redovno posećivali u Zvečanskoj, ali su im posete prvo proređene, a onda potpuno zabranjene otkad je dete kod hranitelja.

- Pre tri meseca u Centru za socijalni rad videli smo dete poslednji put. Do tada smo je viđali na 20 dana ili jednom mesečno, zavisno od toga kako Centar odredi. Poslednji put hraniteljkin otac ili svekar nije dozvolio mom suprugu ni da priđe detetu. Posle toga su nam zabranili da viđamo dete. Od tada ne znam gde mi je dete ni kako je - kršeći prste priča Sandra.

Njen suprug kaže da je ostao bez posla kad im je iz Centra za socijalni rad savetovano da se presele u Novi Sad kod Sandrinog oca.

Njegovom ocu i majci pre mesec dana takođe je zabranjeno da viđaju unuku.
- Nadamo se da sudija Nenad Stanisavljević iz Opštinskog suda u Kovačici neće dozvoliti da nam oduzmu unuku. Moj sin nije narkoman, snaja se leči, i mada oni ne rade, mi imamo solidna primanja i možemo da izdržavamo dete - kaže deda Đuro, koji iz Pokrajinskog sekretarijata za rad i socijalna pitanja čeka odgovor povodom žalbe na rad Centra za socijalni rad u Kovačici.
Back to top Go down
 
No Coment
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum Padina  :: Forum :: Forum Padina-Slovensky forum :: Forum Padina-
Jump to: