AuthorMessage
Forum.

Forum.

Slavija Kovačica-Partizan 1:6 Empty
PostSubject: Slavija Kovačica-Partizan 1:6   Slavija Kovačica-Partizan 1:6 EmptyWed 5 Oct 2011 - 21:06

Fudbaleri Partizana gostovali su u Kovačici gde su odigrali prijateljski meč sa Slavijom i pobedili sa 6:1 poluvreme 2:0

1:6 Georgijevići 85

Slavija: Krivokuća, Nestorovski, Černjoš, Đurkovski, Hil , Mihalek, Bosnić, Bireš, Valovec, Dudaš Vlastislav, Gvozdenović.
Igrali su još: Joka, Bartoš, Đuriš, Petrović, Dudaš Stanislav.

Partizan: Ilić Radiša (Petrović 46’), Ranković, Anderson, Stanković, Volkov, Smiljanić, Babović (Mulćan 63’), Ilić Saša (Jevtić 46’), Vukić (Babić 46’), Eduardo (Georgijević 63’), Jovančić.

Slavija Kovačica-Partizan 1:6 Naslov10

Meč je odigran u povodu 100 godina fudbala u tom regionu, a vredno pomena je da je Partizan gostovao u Kovačici i prilikom obeležavanja 80 i 90 godina postojanja kluba. Fudbal je u Kovačici pokrenut pre 100 godina, a pod imenom Slavija datira od 1933. godine. Za sve to vreme vođen od entuzijasta i ljudi koji vole svoje mesto i ulažu privatni kapital, Slavija je dospela do praga ulaska u Vojvođansku ligu sa zavidnim infrastrukturnim objektima. Ljudi poput predsednika kluba Renata Jovnaša i Martina Zloha, mnogo su doprineli da meštani Kovačice veruju u bolje fudbalsko sutra Slavije.

Slavija Kovačica-Partizan 1:6 710

Pred početak meča Partizan je domaćinima uručio zlatnu plaketu, a domaćini su uzvratili umetničkom slikom svetski poznate škole naive iz Kovačice.

Iako je bio radni dan u Kovačici se okupilo preko 1.500 ljubitelja fudbala, a po informacijama meštana, još najmanje toliko je ostalo na poljoprivrednim dobrima, jer je vreme odigravanja meča bilo u ’nevreme’, obzirom na to da celo mesto živi od poljoprivrede.

Fudbalski gledano, Partizan je izdominirao danas u Kovačici, a posebno je bilo primetno da su svi prvotimci iskazali izuzetnu ozbiljnost u pristupu igri.

Od prvog zvižduka sudije Milanovića crno-beli su krenuli svim silama ka golu danas izvanrednog golmana Krivokuće. Ređale su se prilike iz minuta u minut, a već u 6 minutu crno – beli su poveli. Ilić je izbacio po levom krilu Volkova, ovaj u svom stilu centrira, a Jovančić sačekuje loptu i levom nogom ’vraća’ golmana…U nastavku meča ređale su se prilike pred golom fenomenalnog Krivokuće, a imali su ih Babović, Ilić Vukić, Jovančić, Volkov, Stanković…Međutim, drugog gola nije bilo sve do 41’ kada je Babović oštrim prizemnim šutom matirao izvanrednog Krivokuću. Bili smo svedoci ’viktorije ’ pred golom domaćina, a jedini je na suprotnoj strani pripretio Bosnić i početkom II poluvremena Bireš, kada je izbegao ofsajd zamku, krenuo sam sa centra ka golmanu Petroviću, šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Petrović iskazao mačji refleks i izbacio loptu u korner.

Pre i posle toga, crno-beli su u potpunosti dominirali terenom, da bi Jovančić u 66’ povećao vođstvo gostiju na 0:3. Samo 4 minuta kasnije momak na probi u Partizanu, Nikon Jevtić je u solo prodoru levicom sa ivice kaznenog prostora povećao na 0:4, a u 74’ domaćini su evrogolom Mihaleka šutem sa 16 metara pod prečku podigli na noge sve prisutne ljubitelje fudbala.

Poslednja dva gola na meču su delo momka koji je pre nekoliko dana pristupio Partizanu iz Zemuna i nastupa za omladince (1994.), a trener Stanojević je želeo da vidi njegove fudbalske sposobnosti. I video ih je…

Momak se preziva Georgijević i od trenutka kada je ušao na teren u 63 minutu, pokazao je mnogo toga što ga preporučuje da bude rame uz rame sa Markecom i Džigijem u borbi za mesto prvotimca.

Na fudbalski način je 2 puta matirao golmana domaćih, a bio je još par puta u šansama da višestruko uveća svoj golgeterski bilans.

Na kraju treba istaći da su prepunim tribinama poseban pečat davali navijači Partizana, koji su svih 90 minuta pesmom bodrili crno-bele, a na kraju meča dobrih pola sata nisu dozvolili prvotimcima da odu na tuširanje. Razlog – autogrami….

Back to top Go down
Forum.

Forum.

PostSubject: Re: Slavija Kovačica-Partizan 1:6   Slavija Kovačica-Partizan 1:6 EmptySun 9 Oct 2011 - 16:28

Slavija Kovačica-Partizan Beograd (gol Mihaleka)