A takto je to na internete...
ČLENKY SPOLKU ŽIEN ANNA ZO SLANKAMENSKÝCH VINOHRADOV tak pre účastníkov tohtoročnej Medzinárodnej dunajskej regaty, ako aj pre návštevníkov dedinskej oslavy prichystali etnovýstavu, na ktorej predstavili nábytok a náčinie starodávnej kuchyne. Vlani sa predstavili etnovýstavou ľudových krojov a tentoraz znovu ukázali, že prihliadajú na tematickú pestrosť v snahe zachrániť pred zabudnutím tamojšie zvyky a obyčaje svojich slovenských predkov.
STÁNOK PADINSKÉHO SPOLKU ŽIEN na tohtoročnom etnofestivale krásou a pestrosťou upútal pozornosť početných návštevníkov. Prezentovalo sa tu skutočné bohatstvo ručných prác a starožitností typických nielen pre slovenskú národnostnú menšinu, ale aj pre príslušníkov iných národov a menšín. Na padinskom stánku sme sa stretli so Zuzanou Melichovou, Zuzanou Masarykovou, Zuzanou Talčíkovou, Annou Imrovou a Evou Brezinovou.
AKTIVISTKY SLOVENSKÉHO SPOLKU ŽIEN Z ĽUBY svoj pekne naaranžovaný stánok umiestnili medzi výstavené fotografie veľkého formátu zobrazujúce slovenské ľudové kroje typické pre tamojšie prostredie od začiatku minulého storočia až po súčasnú dobu.
RODINA MARKUŠOVÁ Z PADINY sa po prvý raz zúčastnila na Budárskych dňoch. Najstarší medzi nimi bol 58-ročný Martin Markuš a najmladší 11-ročný Denisko Markuš. V 18-člennom Markušovom kuchárskom tíme bola ešte aj 4-členná rodina Sláviková zo Slovenska. Sestry Marka Markušová a Katka Ivaniševićová (rodené Turanové) celým srdcom vnímali krásnu a im tak dôverne známu atmosféru Sl. Vinohradov. Tam sa totiž narodili a chodili do školy – strmou cestičkou z druhej strany Brehu. Markušov biely stan vyzdobený vlajkami si mnohí všimli a mnohí sa aj pristavili na kus reči. Všetci mali pritom radosť zo stretnutí a prespokojní sa lúčili so slovami: „Dovidenia, uvidíme sa o rok znovu.”