Forum Padina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Padina
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  Log in  Register  




 

 Padinska matrika!

Go down 
AuthorMessage
Forum.

Forum.



Padinska matrika! Empty
PostSubject: Padinska matrika!   Padinska matrika! EmptyTue 10 Feb 2009 - 7:19

Matrika je štátna evidencia o osobnom stave fyzických osôb, ktoré sa narodili, uzavreli manželstvo alebo zomreli


Matrikárka Zuzana Kotvášová v tunajšej Miestnej kancelárii 2008 roku zaznamenala 64 novorodeniatok (38 chlapcov a 26 dievčeniec), narodených v najbližších nemocniciach v Belehrade, Pančeve alebo Zreňanine. Je to o 7 detí viac než v roku 2007 (vtedy bolo 57 novorodencov) a zároveň o 7 menej než v roku 2006 (vtedy sa narodilo 71 detí). Okrem toho v roku 2008 do padinskej matričnej knihy pribudlo 7 zápisov detí a dospelých osôb narodených v zahraničí – dve osoby narodené na Slovensku a po jedna v Čiernej Hore, Rakúsku, Rumunsku, Rusku a Slovinsku.


Medzi tie tradičnejšie mená, ktoré padinskí rodičia vlani dali svojim novorodeniatkam patria Ján, Pavel, Samuel, Martin, Anna, Katarína a Marína, pokým iní sa rozhodli pre exotickejšie mená, akými sú Talia Ana, Stefani, Simon, Ivona alebo Natali. Od minulého roku je Padina tiež bohatšia o pár dvojičiek Darka a Darinky.


Od Zuzany Kotvášovej sa dozvedáme, že do padinskej matriky v roku 2008 bolo zapísaných 39 sobášov, pričom sedem manželstiev bolo uzavretých v zahraničí (dve na Slovensku a po jedno v Austrálii, Chorvátsku, Nemecku, Republiky Srbskej a v Rusku). Priemerný vek mladomanželov bol 24 rokov, medzi sobášenými boli traja ženísi z Kovačice a po jeden z Jánošíka a zo Selenče, pokým do Padiny prišli dve nevesty z Kovačice a jedna z Priboja.


Vlani zomrelo 78 Padinčanov, z čoho 46 mužov a 32 žien. Z toho 55 osôb zomrelo v Padine a 23 osôb v iných prostrediach (v Belehrade, Pančeve, Kovine, Vršci, Novom Sade a v Melenciach). Najviac zosnulých bolo vo veku ponad 70 rokov – štyridsiati deviati. Najmladším vlani zosnulým Padinčanom bol Pavel Ľavroš (nar. 1978), pokým najstaršou zosnulou občiankou bola Katarína Valentová (nar. 1920).

Najstarším Padinčanom v súčasnosti je Jano Tomášik, narodený 24. septembra 1913, a najstaršou Padinčankou je Zuzana Kucháriková (rod. Žiaková), narodená 10. júla 1918.
Back to top Go down
tira23
Guest
Anonymous



Padinska matrika! Empty
PostSubject: padinska matrika   Padinska matrika! EmptyWed 16 Jun 2010 - 1:11

dobrý večer,moja prosba súvisí s rodinou,ktorú som videla naposledy,ked´ som bola diet´a.Ide o nebohú starú mamu Zuzanu Markovú,rodenú Nemcovú,bývala vtedy na ulici Letný Kraj 18,Padina, jej dcéru Annu Kupcovú/jej manžel Pavol Kupec/,rodenú Markovú,bývala tiež na ulici,ako jej matka,oproti.Ulicu premenovali na Olga Petrov..Chcela by som vediet´,presné dáta,kedy sa narodili,kedy zomreli.Tiež by ma zaujímalo,či žije sestra Anny,Suzana Pezić,ktorá bola vydatá za Stípe Pezić,bývali v Nemecku.Je to možno čudné,ale všetko,čo s nimi súvisí ma zaujíma,zanechali v mojom srdci kúsok můjho detstva..Posím Vás aj o infirmáciu,či som zapísaná na vašej matrike,som dcéra Adama Marka,ich brata,narodeného 04.06.1935..narodila som sa 23.04.1966 v Bratislave.Veĺmi pekne d´akujem,s pozdravom,Marková
Back to top Go down
 
Padinska matrika!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum Padina  :: Forum :: Forum Padina-Slovensky forum :: Forum Padina-
Jump to: