Forum Padina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Padina
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  Log in  Register  




 

 Zatvoreni Slovensky radio "Padina"

Go down 
AuthorMessage
Forum.

Forum.



Zatvoreni Slovensky radio "Padina" Empty
PostSubject: Zatvoreni Slovensky radio "Padina"   Zatvoreni Slovensky radio "Padina" EmptyTue 29 Dec 2009 - 15:17

Text prevziaty z http://www.radiopadina.com/

Slovenský rozhlas Rádio Padina , ktorý pracuje od 1.októbra roku 2001. nepretržite 24h dene v Slovenskom jazyku , 23.decembra násilne , rozhodnutím politikov , musel prestáť pracovať . Do miestnosti Rádio Padiny vošli dvaja predstavitelia RRA čiže Republikovej Rádiodifúznej agentúry Srbska a zapečatili vysielač . Predstavitelia RRA prišli po prihláške predsedu obce Miroslava Krišana , ktorý stál za podpisom spomenutej prihlášky . Ekypa Rádio Padiny sa usyluje problémi čim driev vyriešiť . Zatiaľ pracuje naša webová strana www.radiopadina.com , kde si môžete prečítať najnovšie aktuality .


Ján Petráš , zamestnaný v Slovensky Rádio Padina osobne takto skrátka opísuje diania v rozhlase za posledný mesiac :
Rozhlas normálne pracoval každodenne 24 hodiny dene , vysielali sme iba Slovenské piesne , kontakt pásmo v Slovenskom jazyku , informácie a malé oznami občanov .

Pred asi mesiacom nám niekto politický silný zaslal z Pánčeva hlavnú finančnú inšpekciu .

Žiadali si finančné údaje zvlášť pre dane(porez) a pre platy za posledné 4 roky ! 2006,2007,2008 a 2009 rok !

Bolo nám treba spolu z účtovníkom(knjigovodjom) niekoľko dní aby sme to dali dokopy a odovzdali im . Všetky údaje boli v poriadku a vôbec nás netrestali . Iba čo som ja osobne stratil mnoho času a finančne ma to mnoho stalo , zvlašť zaplatitť účtovníka .

O dva tyždne po tom nam zaslali aj druhu inšpekciu z Pančeva , pre hospodársky kriminal , ktorá pátra za tími čo nezaplatili veľke dane (napriklad niekoľko milionove , ba aj viac) , ale aj ony keď sa presvedčili , že sme malý a súkromný podnik nás nechali .


Pred týždňom nám zaslali aj tretiu inšpekciu , tentoraz z Belehradu Republickú Rádiodifúznu Agenciu . Osobne som videl A4 list z prihlaškou , kto prihlasil Radio Padinu a v podpise stal Miroslav Krišan .


Pravda je , že sme nemali povolenie pre vysielanie , ale ako nacionálna menšina máme právo sa informovať v Slovenskom jazyku . To povedali aj samí predstavitelia RRA a žiadosť , aby na úrovni obce jestvoval ešte jeden rozhlas , konkretne Slovenský , lebo je tuná 43% slovákov z okolo 30.000 občanov obce , môže žiadať predseda obce .


On to samozrejme neurobil , lebo sme konkurencia pre „jeho“ obecnú rádio a televíziu , ktorá už dávno , pred niekoľko rokov mala byť ako aj všetky rádio a TV inštitúcie – sprivatizovaná !


Nie aby občania Kovačickej obce aj naďalej platili daň aj pre obecnú RTV . Ináč Slovenský Rádio Padina odovzdal kompletnú dokumentáciu pre frekvenciu , ktorá mala okolo 1000 strán , do RRA a ona je ešte stále u nich a je platná .


Náš rozhlas musel všetky overy tejto dokumentácie vykonať v súde a za overy platiť koľko bolo treba a nebola to malá suma (celkové trovy okolo vypracúvania dokumentácie odhadujem na asi 1500 Eur) .


Za rozdiel od obecnej rádio televízie , kde pre overovanie nemuseli nič platiť , lebo to urobili z pečiatkou obce Kovačica (v miestnostiach tzv pisarnici v súde v Kovačici o nich nemajú údaje) . No narazili sme v RRA taktiež na predpokladam politickú prekážku , lebo nás 7 dní pred vypršaním lehoty pre odovzdávanie pre frekvenciu , oboznámili , že takmer polovica dokumentácie nie je správne urobená !


Napríklad na zmluvu zo Širka projektom , ktorý vypracoval dokumentáciu o budove tzv plán budovy , nepostačilo čo tam bola jeho pečiatka a podpis , pečiatka Slovenskeho radia a podpis , ale vraj bol treba na tem isty dokument , ktory bol na A4 strane , ešte jeden môj osobný podpis a pečiatko Rádia (znamená dvakrát som sa musel tam podpisať na A4 papier a dať pečiatku) .


To všetko som nestihol urobiť za 7 dní , lebo vtedy aj súdy nepracovali tj mali štrajk a bol veľký stisk (ráno sa zapisovalo za overu a počet tých , ktorým čo im mohli overiť bol veľmi ohraničený) .

Nuž namiesto v pondelok , kompletnu dokumentaciu do RRA som priniesol v utorok .
Nič nepovedali , iba napisali , že je dokumentacia nedonesená zavčasu a tak sme ani nemohli konkurovať obecnej rádio Kovačici . (Nech podotknem , že bi ma nezačudilo , ale to nik nedokáže , že pán Krišan mal vpliv , aby sme zapozdili na odovzávanie dokumentácie - napomínam to sú iba predpoklady) .

Pravda je aj že v miestonstiach Slovenského Rádia pracuje Slovenská strana , ktorá je opozičná a nesúhlasí z politikou obce , ba sa jej aj ostre protiví , a ktorá si už nazbierala više 1.000 verejných podpisov občanov (aj z pečiatkou) , prevažne z Padiny a z Kovačice , ktorý im dali dôveru .

Na mnohé otázky občanov „čo je z Padinou“ , pričom myslia na padinský rozhlas odpovedám , že je zatvorená , ale že sa snažíme znovu štartovať v čom nám najväčšiu pomoc prisľúbili zo Slovenskej strany , ale taktiež aj iné organizácie a občania
Back to top Go down
 
Zatvoreni Slovensky radio "Padina"
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Muzej "Padina" na facebook-u
» Padina:provala u igraonici "Bonus
» Provala u kladionicu "Fer" u Padini

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum Padina  :: Forum :: Forum Padina-Slovensky forum :: Forum Padina-
Jump to: