Forum Padina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Padina
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  Log in  Register  




 

 Krajansky preukaz(oszz)

Go down 
+7
stastny
tordajav
Slovackajedosadnazemlja
superdrummer
Zdenka*
Forum.
ping
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
dzeky
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: ...   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyWed 31 Aug 2011 - 10:35

mene zanima da li se sa krajanskim moze raditi u drugim zemljama EU bez problema..????
Back to top Go down
odgovor
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyWed 31 Aug 2011 - 16:21

@djeky
meni je poznanik pricao da njegov rodjak koji poseduje taj krajanski iz slovacke isao u nemacku i radio bez problema,jedino je ako sam dobro zapamtio neko ogranicenje na duzinu,mislim da je rekao 6 ili tri meseca a sta posle nemam pojma,pitacu kad ga sretnem

@
a ti majmune baci ako ti netreba
Back to top Go down
zagor
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: za džekija   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyThu 1 Sep 2011 - 12:41

nemože.sa krajanskim samo u slovackoj možeš da radiš
a po eu možeš samo slobodno da šetaš a da radiš nemože.jedino ko divljak,.dok te ne uvate Very Happy
Back to top Go down
janko
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: krajanski preukaz a auta z Slovenska    Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptySun 16 Oct 2011 - 21:40

Stale ma zaujimalo,ako do auta z Slovenska?
Okrem slov.preukazu,co nacim?A
k som dobre rozumev,auto sa registruje len na ednu osobu?
A registracija trva 2 roke?
Volaco som pocuv,aj ze sa bude most registruvat aj v Srbiji,preko agenciji..
.Ak volakto vie,nak podeli s nami,kceme aj mi vozitj lacnejsie auta ;)
Back to top Go down
k.p
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyTue 18 Oct 2011 - 19:37

janko z kovacici?
Back to top Go down
grnja ja
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyThu 20 Oct 2011 - 3:01

poslao sam papire za krajanski preukaz pre dva meseca i jos nista, koliko se ceka
Back to top Go down
Gost11
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: ossz   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyTue 17 Jan 2012 - 12:38

Imam prehodni pobyt, vec 6 meseci.
Sta je potrebno od dokumenta da bi se dobila nova biometrijska kartica koja ce vaziti od 30.6.2012 dok stare "nalepke" nece vaziti od tog datuma?
Hvala!
Back to top Go down
Forum.

Forum.



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyMon 23 Jan 2012 - 13:32

Od 01. 01.2012 ove godine važi novi zakon o boravku stranaca u Slovačkoj

Usvajanjem novog Zakona o strancima koji je na snazi d 1. januara 2012. godine izvršene su korekcije koje se odnose na imaoca dokumenta - ''Slovak koji živi u inostranstvu''

Ukoliko vlasnik dokumenta namerava da ostane u Slovačkoj duže od 90 dana u toku 6 meseci, ili namerava da se zaposli, on mora da podnese policijskom organu ili ambasadi Slovačke u Beogradu zahtev za privremeni boravak.

Za prijavu je potreban važeći pasoš i dve fotografije, treba podneti i karticu Slovaka koji živi u inostranstvu, izvod iz registra republike Srbije i potvrdu o smeštaju.

Uprava policije će odlučiti o zahtevu u roku od 30 dana od dana njenog prijema.

Podnosilac zahteva u roku od 30 dana od dana preuzeća dokaza o prebivalištu treba da preda dokaz o zdravstvenom osiguranju i lekarsko uverenje kojim se potvrđuje da ne boluje od bolesti koje ugrožavaju javno zdravlje.

Dokaz o boravku u Slovačkoj, koji je izdat Slovacima koji žive u inostranstvu do 31. decembra 2011. godine, važi do 30. juna 2012. godine, i zato je neophodno podneti zahtev za novi dokumet, odnosno podneti novi zahtev za privremeni boravak.


Back to top Go down
evka
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: krajanski preukaz   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptySun 29 Jan 2012 - 17:08

ne mogu nikako da dobijem potvrdu da su mi roditelji slovaci, posto su oni rodjeni u tom periodu kada se nije uvodila nacionalnost kod maticara. a ni u jednom njihovom licnom dokumentu nema upisana nacionalnost. skolu sam zavrsila na slovackom jeziku i taj dokumenat smo dostavili u ambasadu. zanima me da li postoji neko resenje da dobijem ovaj krajanski preukaz?
Back to top Go down
vrucy
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyWed 14 Mar 2012 - 13:28

zeljeo bih da uvezem kola na krajanski list. e sad mi zanima vozacka dozvola? dali mogu na nasu da vozim ili moram nesto da uradim?
Back to top Go down
odg.
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyWed 14 Mar 2012 - 19:28

@vrucy

moze i na nasu
Back to top Go down
vrucy
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyWed 14 Mar 2012 - 21:09

dali si siguran? dali si ti uvezao tako kola? sta na granici samo pokazem krajanski list? ako mozes malo da mi objasnis ako ti nije problem?
Back to top Go down
Forum.

Forum.



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyWed 14 Mar 2012 - 21:24

vrucy wrote:
zeljeo bih da uvezem kola na krajanski list. e sad mi zanima vozacka dozvola? dali mogu na nasu da vozim ili moram nesto da uradim?

Potrebna vam je ''Međunarodna vozačka dozvola''.!
Back to top Go down
vrucy
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyWed 14 Mar 2012 - 21:29

a kako to da dobijem? ako vam nije problem da mi objasnite :)
Back to top Go down
Forum.

Forum.



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyThu 15 Mar 2012 - 5:46

U Srbiji se vozi normalno na našu a ako putujete izvan Srbije informišite se na ova dva linka:

Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 987842 Međunarodna vozačka dozvola


Zemlje o obavezama nošenja međunarodne vozačke dozvole
Back to top Go down
tordajav

tordajav



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyMon 19 Mar 2012 - 11:19

Pozdrav svima,
načuo sam da se Krajanski preukaz u nečem menja, da je potrebno do juna 2012 izvaditi novi, da košta oko 200 eura, da se radi u Slovačkoj... ali ništa nisam našao na internetu.
Da li je neko upoznat sa ovim malo više?
Postoji li sajt matice slovačke u Bačkom Petrovcu ili nešto sličko sa više informacija o ovakvim stvarima?
Hvala mnogo,
Vlada :)

-------------------------------------------------

EDIT:

Upravo sam pročitao gore navedene informacije.
Da li je neko možda već obavio ovo? Šta je potrebno i koliko košta?
Hvala
Back to top Go down
stastny

stastny



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptySat 23 Jun 2012 - 9:48

Potrebujem surnu odpoved!
Až v štvrtok 20.6 som sa dozvedel že platnost krajanskeho preukazu a platnost povolenia na pobyt bude trvat po 30.6.2012.
Mna zaujima, ak by som zohnal vypis z registra trestov v Srbsku(Novy Sad) skor 30.6 v slovenskej reči, či ten doklad musim prekladat do slovenčine na slovensku alebo musim vzat v srbčine a prekladat tu v Srbsku? ( toto hladaju ak dobre rozumiem?:, výpis z registra trestov krajiny, ktorej ste štátnym príslušníkom (a krajiny, v ktorej ste sa v posledných 3 rokoch zdržiavali viac ako 90 dní počas 6 po sebe nasledujúcich mesiacov, ak taká existuje) – výpis musí byť úradne overený formou apostily alebo superlegalizácie a preložený do slovenského jazyka súdnym prekladateľom) Nerozumiem čo znamena reč "apostolity?". Kde to mam v Novom Sade zohnat, a či to možem vobec spravit tu?
To je jedna otazka a druha je či mi na cudzineckej policii na Slovensku bude platny stary Preukaz zahraničneho Slovaka ktori mam od 30.4.2003r. ako dvokaz slovenskeho pvovodu ak požidam povolenie ne pobyt skor 30.6.?? Momentalne mam povolenie na pobyt od 25.5.2009-25.5.2014
Back to top Go down
grnja ja
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: krajanski preukaz predecka   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyMon 30 Sep 2013 - 19:57

mam vibaveni krajanski preukaz a aj prehodni pobit naslovensku ,co potrebujem od dokumentov abi som vibavil krajanski preukaz pre decka
Back to top Go down
Marina.kraj.preukaz
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Krajanski preukaz   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyFri 31 Jan 2014 - 19:58

Da li neko zna koje su mogucnosti sa Krajanskim preukazom u Slovackoj ili nekoj drugoj drzavi EU?
Back to top Go down
petrash
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyFri 31 Jan 2014 - 20:17

Quote :
Marina.kraj.preukaz

Mogućnosti za zaposlenje u Slovačkoj su velike a u EU malo manje ali procentualno zanemarljive
Back to top Go down
pa-26215
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptySat 1 Feb 2014 - 0:14

@ Marina.kraj.preukaz

Marina,ako ste iz Padine,preduzeću u osnivanju će biti potreban takav profil radnika,radno mesto je u Padini,povremeno putovanje u EU (nije obavezno) -----ako ste zainteresovani potvdite,pa ćemo vam ostaviti kontakt adresu
Back to top Go down
Marina.kraj.preukaz
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptySun 2 Feb 2014 - 3:31

Nazalost, nisam iz Padine. Hvala na odgovorima :)
Back to top Go down
stranac
Guest
Anonymous



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: sta se moze sa krajanskim u inostranstvu   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptySun 22 Jun 2014 - 20:53

izvadio sam krajanski pre godinu dana i interesuje me sta mi je potrebno da bi dobio slovacki pasos i da li se samo sa krajanskim mogu zaposliti negde u Nemackoj ili Austriji. u cemu mi on moze pomoci?
Back to top Go down
mx1

mx1



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptyFri 27 Jun 2014 - 13:07

kerie sa teras papieri secko potrebnie za krajanski preukaz, ak mi mozete odpovedat co richlejsie!?
Back to top Go down
info.forum+

info.forum+



Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 EmptySat 28 Jun 2014 - 9:06

Back to top Go down
Sponsored content





Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Krajansky preukaz(oszz)   Krajansky preukaz(oszz) - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Krajansky preukaz(oszz)
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum Padina  :: Forum :: Forum Padina-Slovensky forum :: Rôzne temy-
Jump to: