Forum Padina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Padina
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  Log in  Register  




 

 Kako se zaposliti u Nemačkoj

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Saska013
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyThu 28 Feb 2013 - 15:14

hvala
Back to top Go down
Svjetlan
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyMon 4 Mar 2013 - 21:32

Diplomirani sam inzenjer gradjevine tacnije master. Govorim dobro engleski, ali nemacki nikad nisam ucila. Imam dve godine radnog iskustva. Zanima me da li zna neko kakve su sanse za zaposlenje ove struke u Nemackoj bez znanja nemackog jezika? Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 567903
Back to top Go down
babic2
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyTue 5 Mar 2013 - 13:08

svjetlana@,može ali verovatnoća da se zaposliš ti je mnogo manja nego da govoriš nemački,za 6 meseci možeš lepo da naučiš jezik,šteta bi bila da ne iskoristiš diplomu gradjevinskog inžinjera i naplatiš svoj trud zbog nepoznavanja jezika,pazi gledam svakakve ljude bez znanja i škole ali koji baratju nemačkim i zaradjuju lepe pare,moj savet uči nemački,vratiće ti se višestruko,sa znanjem nemačkog proširuješ mogućnost zaposlenja,možeš i u austriju,švajcarsku,pišeš da govoriš engleski a rad u engleskoj te ne interesuje?

postaviću kasnije link firme u nemačkoj u kojoj se govori isključivo engleski
Back to top Go down
Svjetlan
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyTue 5 Mar 2013 - 15:09

babic2 hvala na odgovoru... Mislila sam i o Engleskoj,ne bi imala nista protiv ni tamo da radim Very Happy ali sam cula da je verovatnoca veca za posao u Nemackoj zbog deficita moje struke (bar tako kazu) i lakseg dobija radne vize uvodjenjem Blue card. Moram priznati posle ove tvoje poruke sam bas ohrabrena da ucim nemacki, ako vec sutra cu poceti Very Happy Kad budes mogao postavi link firme gde se govori engleski. Hvala unapred Very Happy
Back to top Go down
maja81
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyThu 28 Mar 2013 - 11:53

Pozdrav svima,
zanima me kako mogu naci posao vaspitaca ili ucitelja u Nemackoj?Znam odlicno engleski jezik, zavrsila sam osnovni A1 nemacki i trenutno ga ucim dalje.
Back to top Go down
Draks
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Samo Posao Molim!   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyWed 3 Apr 2013 - 14:08

Pozdrav svima!

Ja planiram da pokusam u Nemackoj i to bih bila srecna da pronadjem bilo kakav posao. Moja diploma tamo nista ne znaci, skoro da sam sigurna. U pitanju je diploma pravnog tehnicara.
Zivela sam sa muzem u Spaniji 7 godina, dobili smo i sina, situacija finansijska se pogorsala i pre mesec dana smo se vratili u Srbiju s namerom da produzimo u Nemacku. Govorim spanski, engleski i pocela sam nemacki. Sve dolazi u obzir, pa cak i da ostavim sina mesec, dva da bih nesto zapocela. Istrazujem na sve moguce strane kako doci do posla, obzirom da nikog ne poznajem, ali mi je sistem poznat.
Spansku licnu kartu imam, hrvatski pasos...praticu par ovih linkova za zaposljavanje, a ako ovaj forum prati neki nas poslodavac iz Nemacke molim da me kontaktira za poslove u ugostiteljstvu, administraciji...pa cak i ciscenju za pocetak!

drakulic20@hotmail.com


Back to top Go down
Adrijana
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyThu 4 Apr 2013 - 14:49

Zdravo... Zavrsila sam medicinsku skolu u Beogradu,smer fizioterapetski tehnicar,volontirala sam,i odradila strucni ispit... Zanima me da li mogu u Nemackoj da se zaposlim,i koji nivo jezika mi je potreban da znam,da bih mogla da radim??? Hvala unapred...
Back to top Go down
drug2
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyMon 8 Apr 2013 - 10:42

plata 1.600 evra .javni poziv od poslodavaca, putem Savezne agencije za zapošljavanje Nemačke, doći će već sledeće sedmice. Radi se o zapošljavanju oko 250 negovateljica iz BiH koji će morati da ispunjavaju određene uslove.Bruto plata za ove radnike bi trebala biti oko 1.900 evra, a neto od 1.500 do 1.600 evra, a na poziv se mogu prijaviti oni koji imaju završenu srednju medicinsku školu (opšti ili pedijatrijski smer) i znaju nemački jezik.

Direktor Agencije za rad i zapošljavanje BiH Adnan Delić je naglasio da će svi oni na osnovu javnog poziva morati dostaviti određenu dokumentaciju kojom potvrđuju svoje znanje.

- Jedan od osnovnih uslova je poznavanje nemačkog jezika, a Savezna agencija za zapošljavanje Nemačke će putem svojih službi u BiH izvršavati proveru znanja nemačkog jezika da bi sklopili ugovor sa njima - dodao je Delić.

Negovatelji iz BiH moći će u Nemačkoj neprekidno da rade do dve godine, s tim da postoji mogućnost da ponovo rade kod nemačkih poslodavaca.

Delić je istakao da se radi o legalnom načinu zapošljavanja građana u inostranstvu na određeno vreme, te da će oni imati sva radna prava kao i zaposleni državljani Nemačke.
Back to top Go down
zexbone
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyThu 6 Jun 2013 - 22:59

klinika u Minhenu je zainteresovana da me primi kao medicinsku sestru i traze mi da se raspitam ovde kako da resimo papire, je ne znam odakle da pocnem i da li je to uopste moguce....
Back to top Go down
odgo-
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyFri 7 Jun 2013 - 0:05

Very Happy

zexbone/pitas u tvojoj filijali sluzbe za zaposljavanje
Back to top Go down
JECIKA
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: ivamiki311@gmail.com   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptySat 15 Jun 2013 - 12:38

postovanje!Ja sam zavrsila srednju medicinsku skolu u Beogradu,smer pedijatrijske sestre-tehicara,imam radno iskustvo od 10meseci,poznajem samo engleski jezik u elementarnom nivou,nemacki ne znam..Interesuje me radu Nemackoj..Sta mi ej sve potrebno od dokumentacije i kako mogu da stupim u kontakt sa nekim poslodavcem a da znam da je to siguran put,da nije u pitanju prevara,jer i to postoji?! molim odgovor!hvala unapred
Back to top Go down
1srp.
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyFri 21 Jun 2013 - 11:35

Od 1. srpnja EURES će biti otvoren i našim građanima. Putem te europske mreže zavoda za zapošljavanje građani će moći poslati svoj životopis, otvoriti korisnički račun i kontaktirati s mogućim poslodavcima diljem Europe..

http://danas.net.hr/novac/krece-lov-europskih-poslodavaca-2677-hrvata-vec-poslalo-zivotopise
Back to top Go down
tunela
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: tatjana   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyWed 26 Jun 2013 - 11:43

cao,zavrsila sam za veterinarskog tehnicara,zanima me kako mogu da pronadjem posao u nemackoj u toj struci
Back to top Go down
dr4
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyTue 30 Jul 2013 - 13:27

Poziv za zapošljavanje zdravstvenih radnika u SR Nemačkoj

Beograd | Vest, 29. jul 2013.

Nacionalna služba za zapošljavanje oglašava slobodna radna mesta za državljane Republike Srbije za rad u SR Nemačkoj u skladu sa Sporazumom o posredovanju i privremenom zapošljavanju radnika, državljana Republike Srbije u Saveznoj Republici Nemačkoj

U skladu sa Sporazumom o posredovanju i privremenom zapošljavanju radnika, državljana Republike Srbije u Saveznoj Republici Nemačkoj, Nacionalna služba za zapošljavanje oglašava slobodna radna za zapošljavanje zdravstvenih radnika u SR Nemačkoj
Uslovi:
Na oglas se mogu javiti nezaposleni i zaposleni kandidati, bez obzira da li su prijavljeni na evidenciju Nacionalne službe za zapošljavanje
Stepen obrazovanja: minimum srednja medicinska škola (IV stepen)
Obrazovni profil: medicinska sestra – tehničar opšteg ili pedijatrijskog smera
Posebna znanja i veštine:
Poznavanje nemačkog jezika na minimalno A2 nivou, prema Evropskom referentnom okviru za jezike
Prednost će imati kandidati sa znanjem nemačkog jezika na B1 nivou ili višem, prema Evropskom referentnom okviru za jezike
Položen stručni ispit za medicinsku sestru/tehničara opšteg ili pedijatrijskog smera

http://www.nsz.gov.rs/live/info/saopstenja/poziv_za_zapo_ljavanje_zdravstvenih_radnika_u_sr_nema_koj.cid5316
Back to top Go down
dr5
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyTue 30 Jul 2013 - 13:37

Njemačka zove strance - objavili listu traženih zanimanja

Njemačkom tržištu rada potrebni su strani radnici. Njemačka vlada objavila je listu zanimanja koja trenutno nedostaju - a to nisu samo zanimanja s visokom stručnom spremom.


Njemačko tržište rada se dalje otvara za kvalificiranu radnu snagu i to za onu iz zemalja izvan Europske unije. To se odnosi i za hrvatske građane za koje je, iako se Hrvatska od početka srpnja nalazi u Europskoj uniji, u Njemačkoj na snazi tzv. prijelazno razdoblje u kojem njemačko tržište rada za hrvatske državljane još uvijek nije u potpunosti otvoreno. To, zasad dvogodišnje ograničenje, ne vrijedi za akademski obrazovane vlasnike hrvatske putovnice koji u Njemačkoj pronađu radno mjesto adekvatno svom obrazovanju.


No, postoji i čitav niz zanimanja razine ispod one akademske koja su pod određenim uvjetima otvorena i za građane Hrvatske, ali i drugih zemalja iz regije poput Bosne i Hercegovine ili Srbije.

Tako su se na spisku potrebnih kadrova, pored liječnika i inženjera strojarstva i elektrotehnike, našli i građevinski tehničari, električari, elektro i vodo instalateri, željezničari, mehatroničari, mehaničari postrojenja i brojna druga zanimanja. Cijelu listu zanimanja možete pogledati (( http://www.dw.de/neka-od-zanimanja-s-tzv-pozitivne-liste/a-16976029 ))

Bitna kvalifikacija i jezik

Na tržištu rada najjačeg europskog gospodarstva priliku će dobiti i apsolventi, odnosno, studenti koji završavaju ili su tek završili studij, piše Deutsche Welle.

"Mora se naravno posjedovati određeno obrazovanje. Mora se posjedovati i tražena kvalifikacija za posao i očekuje se vrlo dobro poznavanje njemačkog jezika. Također se moraju ispoštovati i zakonske regulative za stjecanje prava boravka u Njemačkoj. Postoji mogućnost dobivanja posla u slučaju da su ta zanimanja u Njemačkoj vrlo tražena, a da nema dovoljno domaćih kandidata", kaže Beate Raabe iz Savezne agencije za zapošljavanje.

Priznavanje diploma
Svaku dozvolu za rad, s kojom je povezana i boravišna dozvola, izdavat će lokalne Agencije za zapošljavanje i to nakon što se utvrdi da za određeno mjesto u Njemačkoj nema radnika.

Kandidati s diplomama iz zemalja izvan EU-a će morati, u skladu sa saveznim i pokrajinskim uredbama, izvršiti priznavanje diploma i stečenih zvanja.

Savezna agencija za zapošljavanje će svakih pola godine aktualizirati liste potrebnih zanimanja.
Back to top Go down
rad-6
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyFri 2 Aug 2013 - 10:59

JECIKA@ uci nemacki,kako mislis da se sporazumevas sa pacijentima,kolegama bez znanja nemackog,u principu nemci do otprilike 35-40 godina vecina zna nemacki,mladji od 30 skoro svi a stariji od 50 slabo,problem lezi u strancima kojih je skora 40 posto ,vecina turci,a koji malo znaju engleski
Back to top Go down
info-D
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyFri 2 Aug 2013 - 14:18

(Sarajevo, 1.8.2013. godine) – U posljednje vrijeme u određenim zemljama Europske unije postoji mogućnost zapošljavanja osoba iz zemalja koje nisu članice EU.

Na internet stranici Agencije za rad i zapošljavanje Bosne i Hercegovine dostupna su uputstva u vezi sa eventualnim apliciranjem za zaposlenje u Njemačkoj, Austriji i Poljskoj.

Navedena uputstva dostupna su putem linka:

http://www.arz.gov.ba/nezaposleni/default.aspx?id=550&langTag=bs-BA
Back to top Go down
Mirza
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: elekromehaničar-elekričar   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptySun 1 Sep 2013 - 11:47

moli svakog električara da mi se javi koji je išao u SR, Njemačku radi razmjene pitanja .
 kako je raditi tamo ?
 kavi su uslovi za rad i koliko se sati radi ?
 kava je zarada ?
smještaj ? 
 napiši sve dodatno   Hvala kolega !
Back to top Go down
forum+
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptySun 1 Sep 2013 - 19:48

PREMA pisanju njemačkih medija, program "Posao mog života" mladim ljudima iz Europske unije (EU) nudi priliku za praktični rad u Njemačkoj kojoj nedostaje značajan broj kvalificiranih radnika, javlja dopisnik agencije Anadolija.

Od veljače ove godine u Njemačku dolaze mladi ljudi iz zemalja Europske unije koje financijski ne stoje najbolje. Oni mogu biti pripravnici na jednom od oko 350 priznatih poslova. Projekt je dio inicijative za jačanje poslovne mobilnosti mladih ljudi zainteresiranih za obuku.

Inače, saveznoj vladi Njemačke za ovaj program na raspolaganju je oko 140 milijuna eura.

Strani pripravnici u Njemačkoj polažu i besplatni kurs njemačkog jezika u centru za strane jezike, plaćeni su im putni troškovi kako bi došli na razgovor za posao te troškovi života tokom pripravničkog. Prosječna plaća pripravnika koji se odluče da odu u Njemačku iznosi do 820 eura.

Oni koji žele sudjelovati u programu, moraju biti stari između 18 i 35 godina. Potrebna je i srednjoškolska diploma iz domovine te pravo slobode kretanja u EU-u. Osim toga, važno je da zainteresirane osobe još nisu odradile nikakvu obuku u svojoj zemlji.

U Njemačkoj nedostaju kvalificirani kandidati za mnoge poslove.

“Nedostaju stručnjaci za uređaje za hlađenje, osobe za njegu starijih i bolesnih ljudi, vodoinstalateri, inženjeri i mehaničari”, kazala je Susanne Eikemeier iz Savezne agencije za rad, no traže se i zaposlenici u restoranima.

Samo prošle godine u Njemačkoj je za pripravnike ostalo upražnjeno više od 33 tisuće mjesta.

Sa stopom nezaposlenosti od 7,6 posto, Njemačka je u usporedbi s drugim zemljama Europske unije jedna od zemalja s najmanjim brojem nezaposlenih. Prema pisanju njemačkih medija, zajedno sa svim potencijalnima kandidatima unutar Njemačke, toj zemlji je potrebno još 300 do 400 tisuća imigranata.
Back to top Go down
like+
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyMon 14 Oct 2013 - 19:23

Inženjeri, medicinski radnici, IT stručnjaci, zanatlije... iz inostranstva lako mogu da se zaposle u seoskim područjima Nemačke. Takva zanimanja imaju najveće šanse i za posao u nemačkim gradovima, mada je tamo konkurencija daleko veća, jer i većina Nemaca i imigranata želi da živi u urbanim sredinama, kaže za “Blic” Štefen Kronert iz Berlinskog instituta za stanovništvo i razvoj.

Naša Nacionalna služba za zapošljavanje ima ugovor s nemačkim biroom rada, pa medicinski radnici iz Srbije mogu tako da pronađu posao u Nemačkoj. Ostali mogu i preko agencija za zapošljavanje u inostranstvu. Kako su “Blicu” rekli u nekima od njih, poslovi u Nemačkoj su mahom plaćeni od 800 do 6.000 evra, a stan i hrana su u većini slučajeva obezbeđeni. Agencije ne naplaćuju proviziju od kandidata, već od firme poslodavca.

Miloš Vučković, saradnik Delegacije nemačke privrede u Srbiji, kaže za “Blic” da zainteresovani moraju samoinicijativno da nađu poslodavca u Nemačkoj da bi ušli u taj proces.

 Prilikom pronalaženja posla mogu da traže i pomoć od ambasade, drugih institucija ili da pretražuju sajtove. Nemačka vlada je nedavno osnovala poseban veb-sajt (http://www.make-it-in-germany.com/en/ ili http://serbien.ahk.de/rs/german-job-portal/) na kojem mogu da se informišu - kaže Vučković.

Kad nađu poslodavca, on je taj koji će pokušati da obezbedi i radnu dozvolu, za početak na tri meseca. Kronert kaže da je obično prvi uslov poslodavaca dobro znanje nemačkog jezika, mada ne mora da bude presudno. Po zakonu je zabranjena diskriminacija na osnovu godina, rase, pola ili religije, međutim, priznaje da u praksi “stariji od 45 godina, čak i Nemci, teško nalaze posao”.

Stranci mogu da pokušaju sami da nađu poslodavca koji ima neku upražnjenu poziciju u firmi. Ako je on voljan da ih zaposli bez državljanstva, obično mora umesto njih da aplicira i za radnu dozvolu. Poslodavci zato radije izaberu nekog ko već ima državljanstvo - navodi Kronert.

U pronalaženju posla važnu ulogu igra i to koju diplomu kandidat ima.
- Oni koji su završili filozofiju, sociologiju, jezike, političke nauke, novinarstvo, književnost i umetnost teško će naći posao u struci. Moguće je da se zaposle na poslovima bliskim njihovoj struci. Međutim, većina tih poslova je loše plaćena i radi se preko povremenih angažmana - kaže naš sagovornik.

Najlošije prođu oni koji nemaju nikakve kvalifikacije, dodaje on, ili oni koji imaju diplome koje u Nemačkoj nisu priznate.
- Oni mogu da rade samo na nisko uslužnim pozicijama od kojih se teško preživljava. Procedure za nostrifikovanje diplome su komplikovane - objašnjava Kronert.

Prema demografskim procenama, Nemačka će do 2040. imati za oko 25 odsto manje radno sposobnog stanovništva nego danas.


- Imigranti će u budućnosti biti neophodni Nemačkoj. Verovatno će nedostajati i srednje kvalifikovan kadar u tehničkim profesijama, medicinske sestre, zanatlije i osobe za negu starijih osoba - kaže Štefen Kronert.
Back to top Go down
lajla
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyFri 18 Oct 2013 - 17:11

Visi sam fizioterapeut,imam iskustvo u struci oko tri godine,interesuje me kave su sanse da se dobije posao u nemackoj ali da ide cela porodica,mislim na supruga i decu,da tamo nastave sa skolovanjem,naravno podrazumeva se da svi moramo uciti jezik.Da li dolazi u obzir ta varijanta da putem mejla ostavim svoje podatke nekim rehabilitacionim centrima,banjama(ili kako se to kod njih vec zove),bolnicama,ako neko zna link ili adrese tih ustanova molim da mi napise, pozdrav!
Back to top Go down
1956
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyFri 18 Oct 2013 - 17:27

lajla,imate agencije koje se time bave
Back to top Go down
Mihajlo

Mihajlo



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyMon 27 Jan 2014 - 9:40

Pozdrav.
Interesuje me mogucnost rada u Nemackoj.
Dobar poznavalac automatike,elktronike,elktroinstalacija 20 godina radnog iskustva.
govorim i pisem engleski  nemacki osnovno
Da li ima sansi sa govorom engleskog jezika dobiti posao u Nemackoj
Back to top Go down
1956
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyTue 4 Feb 2014 - 22:56

Mihajlo,naravno da imate sanse,pretrazite malo oglase sta se nudi trazi ima ovde negde link za punudu poslova.i naravno u međuvremenu ucite nemacki sto vise to bolje
Back to top Go down
f++
Guest
Anonymous



Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 EmptyMon 17 Feb 2014 - 14:11

AGENCIJA ZA RAD I ZAPOŠLJAVANJE
BOSNE I HERCEGOVINE


u skladu sa Dogovorom o posredovanju pri zapošljavanju radnika iz Bosne i Hercegovine u Saveznoj Republici Njemačkoj na određeno vrijeme
objavljuje

JAVNI POZIV
za prijavu za zapošljavanje radnika za zdravstvenu njegu u SR Njemačkoj

Mjesto rada : SR Njemačka
Naziv posla : Radnici za zdravstvenu njegu

Opis posla: rad na mjestu asistenta za zdravstvenu njegu do priznavanja diplome u SR Njemačkoj, a poslije priznavanja diplome, rad na poslovima kvalifikovanog zdravstvenog radnika


Uslovi za kandidate:
Svi zainteresovani kandidati, državljani Bosne i Hercegovine, koji ispunjavaju uslove navedene u ovom javnom pozivu, ali prednost kod odabira će imati nezaposlena lica registrovana na evidenciji službi za zapošljavanje u Bosni i Hercegovini.

Оbrazovanje :
Stepen obrazovanja: minimum srednja medicinska škola (IV stepen);
Obrazovni profil: medicinska sestra – tehničar opšteg ili pedijatrijskog smjera


Posebna znanja i veštine:
Poznavanje njemačkog jezika na elementarnom nivou - minimum A2 nivo, prema Evropskom referentnom okviru za jezike;
A2 Kandidat razumije rečenice i često upotrebljavane izraze, koji su u vezi sa oblastima neposrednog značenja (na primjer: informacije o ličnosti i porodici, kupovini, radu i neposrednom okruženju). U stanju je da se sporazumije u jednostavnim, rutinskim situacijama koje se odnose na jednostavnu i direktnu razmjenu informacija o poznatim i uobičajenim stvarima. U stanju je da jednostavnim riječima opiše svoje porijeklo i obrazovanje, neposredno okruženje i stvari vezane za neposredne potrebe.

Prednost će imati kandidati sa znanjem njemačkog jezika na B1 nivou, prema Evropskom referentnom okviru za jezike;
B1 Kandidat je u stanju da razumije glavne sadržaje, kada se upotrebljava jasan standardni jezik i kada se radi o poznatim sadržajima vezanim za posao, školu, slobodno vrijeme itd. U stanju je da se snađe u najvećem broju situacija sa kojima se susreće tokom putovanja u zemljama njemačkog govornog područja. U stanju je da se jasno i smisleno izrazi o poznatim temama i oblastima ličnog interesovanja. U stanju je da govori o iskustvima i doživljajima, da opiše svoje snove, nade i ciljeve, i da ukratko obrazloži svoje planove i stavove.

Položen stručni ispit za rad u struci

Radno iskustvo:
Prednost će imati kandidati sa radnim iskustvom u struci.

Uslovi rada i boravka :

Vrsta radnog odnosa:
Na određeno vrijeme na poziciji asistenta za zdravstvenu njegu, do nostrifikacije diplome za zdravstvenog radnika;

Nakon nostrifikacije diplome, radni odnos se može zasnovati i na neodređeno vrijeme na poziciji zdravstvenog radnika, a zaposleni ima mogućnost da nakon određenog perioda prema Zakonu o boravku stranaca u SR Njemačkoj podnese zahtjev za dobijanje stalne boravišne dozvole.

Nostrifikacija diplome:
U skladu sa pozitivnim propisima SR Njemačke nostrifikacija diplome za zdravstvenog radnika je obavezna najkasnije u roku od 12 mjeseci.

Zarada :
Startna plata iznosi 1.900 eura (bruto) / do priznavanja diplome za zdravstvenog radnika;

Smještaj i ishrana :
Poslodavac obezbjeđuje smještaj i ishranu, a zaposleni u cjelosti ili dijelom participira u troškovima.

Troškovi prijevoza :
Troškove prijevoza radi zapošljavanja na relaciji Bosna i Hercegovina – SR Njemačka snosi poslodavac.

Potrebna dokumentacija:
Zahtjev/prijava na njemačkom jeziku (obrazac u prilogu Javnog poziva – dostupan na web stranici);
Radna biografija/CV na njemačkom jeziku (obrazac u prilogu Javnog poziva – dostupna na web stranici);
Diploma/svjedočanstvo završene škole (ovjerena kopija);
Dokaz o položenom stručnom ispitu (ovjerena kopija);
Dokaz o radnom iskustvu (ovjerena kopija radne knjižice sa upisanim stažom ili potvrde od poslodavca);
Izjava o saglasnosti za raspolaganje ličnim podacima ovjerena kod nadležnog organa (obrazac u prilogu Javnog poziva – dostupna na web stranici);
Kandidati koji posjeduju dokaz o znanju njemačkog jezika (certifikat, učenička knjižica, diploma i sl.) mogu ovjerene kopije dostaviti u prilogu potrebne dokumentacije.

Nepotpuna dokumentacija neće biti razmatrana i neće se vraćati kandidatima!



Način prijavljivanja i selekcije kandidata :

Navedena dokumenta svi zainteresirani, zaposleni i nezaposleni, dostavljaju isključivo lokalnom birou za zapošljavanje nadležne kantonalne službe u FBiH, filijale u RS, odnosno Zavoda u Brčko Distriktu BiH, prema mjestu prebivališta, lično ili poštom, sa naznakom „Prijava na Javni poziv za zapošljavanje radnika za zdravstvenu njegu u SR Njemačkoj“.

Kandidati koji uđu u uži izbor biće obavješteni o mjestu i terminu obavljanja intervjua za posao sa predstavnicima njemačke službe za zapošljavanje. Razgovor će se voditi na njemačkom jeziku.

Kandidati koji od strane predstavnika njemačke službe za zapošljavanje budu izabrani nakon intervjua, biće uključeni u projekat „Triple Win“ – regionalne saradnje na migraciji radne snage, koji će kandidatima pružati podršku u pripremi, odlasku (vize) i integraciji u SR Njemačkoj. Projekat „Triple Win“ - u organizaciji njemačke službe za zapošljavanje (BA) i njemačkog društva za međunarodnu saradnju (GIZ), nudi podršku kroz kurseve jezika, kao i kurs pripreme za rad i život u SR Njemačkoj.



Kandidati koji budu uspješni na intervjuu biće u obavezi da naknadno dostave dodatnu dokumentaciju:

diplomu, svjedočanstva trećeg i četvrtog razreda Medicinske škole i dokaz o položenom stručnom ispitu, prevedene na njemački jezik kod sudskog tumača;
uvjerenje o državljanstvu Bosne i Hercegovine;
uvjerenje o nekažnjavanju;
kopiju pasoša;
druga dokumenta, po potrebi.



Za dodatne informacije o ovom javnom pozivu, kandidati mogu da se obrate
lokalnom birou za zapošljavanje nadležne kantonalne službe u FBiH, filijale u RS,
odnosno Zavoda u Brčko Distriktu BiH




Javni poziv je otvoren do daljnjeg!
Back to top Go down
Sponsored content





Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kako se zaposliti u Nemačkoj   Kako se zaposliti u Nemačkoj - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Kako se zaposliti u Nemačkoj
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Kako se otarasiti zadaha?
» Kako najlakse otici u Austriju?
» kako se gradio bazen u KOVACICI

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum Padina  :: Forum :: Informacije-Servis-
Jump to: