Forum Padina
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Padina
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  Log in  Register  




 

 Kako otići u Austriju

Go down 
+8
bby
ermin
igor_nis
ally
s333
Forum.
dado
Mirna
12 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
milenko
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptySat 26 Jan 2013 - 21:25

DOBAR DAN SVIMA HTEO BIH DA PITAM AKO NEKO ZNA KAKO SE MOZE DOBITI RADNA I BORAVISNA VIZA ..JA SAM IZ BOSNE, IMAM STRICA U BECU KOJI IMA NJIHOVO DRZAVLJANSTVO DA LI BIH PREKO NJEGA MOGAO DA DOBIJEM KAKVE PAPIRE ..HVALA UNDAPRED
Back to top Go down
ermin

ermin



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyTue 29 Jan 2013 - 2:00

Pozdrav,
Zanima me kako bimogao otici u austriju sa nevjencanom zenom koja je trudna par mjeseci,
moze li me neko uputiti da li imamo sanse da odemo za austriju.
Vec sam kontakrirao neke osobe u Becu za naseljavanje i dali su mi mail adresu.
info@expatcenter.at
Back to top Go down
hamo
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyTue 29 Jan 2013 - 20:59

Pozdrav.

Dobio sam ponudu da idem raditi u Austriju na gradjevini, ali taj covjek od mene zahtjeva da mu unaprijed platim 3000 KM. Njegov brat ima gradjevinsku firmu tamo i sada mu navodno treba radnika a ja sam po sruci gradjevinac pa onda mi to pase.

Zanima me koliko otprilike kosta to ganjanje papira i da li je ovih 3000KM opravdano ili je ovo samo neka prevara.

unaprijed hvala na odgovoru
Back to top Go down
Anna88
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyFri 15 Feb 2013 - 0:25

Pozdrav svima ..... Molim sve članove foruma koji žive u Austriji da mi odgovore na par pitanja.
Kako otici u Austriji ako nemas nikoga da ti pomogne i kod koga mozes da budes, kako naci stan sam ? Kako se zaposliti u Austriji? Kako dobiti radnu i boravišnu dozvolu? Zavrsila sam turisticku skolu i znam nemacki odlicno.... Imam rodbinu koja mi kaze da je nemoguce raditi legalno i naci posao bez papira pa me interesuje da li su upravu ili nece ni da se potrude da mi pomognu ?
Hvala za izdvojeno vrijeme Very Happy
Back to top Go down
bby

bby



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyWed 20 Mar 2013 - 16:52

hmm.. upoznala sam momka, bosanac ima austrijsko drzavljanstvo.. zaljubljeni smo i spomenuo mi je brak.. zeli da se vjencamo ali nekako mi nije naglasio vjencanje i u austriji, samo u bosni.. ja bih nastavila studije u austriji, i tako bih dobila boravisnu vizu kao student, on kaze da ne bih mogla dobiti preko njega tu vizu jer ima neki kredit znaci cekala bih nekih godinu, godinu i po dana do vjencanja u austriji :S e sad moje pitanje, ukoliko se vjencamo opcinski u bosni, kakva su moja prava supruge u austriji, da li cu se i tamo smatrati njegovom suprugom. ukoliko bi doslo da razvoda braka (ne dao bog) kakva bih tada imala prava ? nadam se da ce mi neko dati odgovor.. nije da gledam neku korist, volim ga, ali ako bi se nesto negativno odigralo svako bi, pa i ja, da osigura sebi buducnost. studiram svakako njemacki jezik, to bih i tamo nastavila studirati. hvala unaprijed :)
Back to top Go down
shorty19b

shorty19b



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptySun 31 Mar 2013 - 17:59

nokelica wrote:
Imao bi gdje raditi prijatelj mi je uyeo restoran u gracu tako da bi kod njega radio kako da se iyganja radna dozvola???

Nokelica jel ti frend treba više radnika ili?
Back to top Go down
gos
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: kako otici u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyThu 4 Apr 2013 - 15:39

evo ja sam roden u (A) i jedno kratko vrjeme zivio tu, onda otisao, pa 2002-2004 radio i sad opet dosao trazim posao, nasao ga jesam, ali papiri koce
Back to top Go down
gost gal
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyFri 5 Apr 2013 - 12:58

juce i danas cijeli dan hodam po gradu (Innsbruck), posao sam nasao, sef spreman da radi papire, otisao sam u TGKK da izvadim svoju vers. nummer i dobio sam, sve sam papire prikupio i odnio sefu.

Otisao sam u (AMS) na 4 kat i gospodin mi je lijepo nekih 45 minuta ako ne i duze, sve objasnio.

Ovako stvari stoje.
Trenutno nema sanse da se u ugostiteljstvu dobije sezonska viza do sredine 5 mjeseca, ali tad je pitanje, jer prvo dobivaju iz EU, pa onda ako bude potraznja za radnicima iz te struke (a bude svake godine) mozemo mi iz HR i BiH doci na red.
Sada trenutno je potraznja i moze se dobiti sezona za poljoprivredne radnike.

Njegov savjet koji mi je dao, je: da pokusam sredinom 5 mjeseca kada polako krenu sezone i kad vec svi koji su na stemplanju (birou i ubiru lovu) pocmu raditi te kad se otvore kontigenti sa trece zemlje, kao sto je HR i BiH.
Ili po njegovim rijecima, poslije 01.07.2013 kada HR ude u EU, te da onda z nas nece biti problema.
Ovo su rijeci doslovce covjek sa (AMS-a), jer kao sto sam vec rekao zadrzao sam se sigurno 45 min kod njega, i stvarno mi je objasnio sve u detalje, kao sto sam juce gore napisao, ja sam roden u (A) i covjek je po mojoj ver. nummer pogledao i vidi da sam i roden ovdje i da sam radio, njemacki govorim perfektno, i to jos sa njihovim akcentom i naglaskom, covjek sam rekao da sam ga malo zbumio jer da po mom govoru nikda nebi pomislio da ja nemam papire, te je me pitao dali ja pitam za sebe ili za nekog svoga ;)
tako je to dragi moji ja sam jednostavno imao veliku pauzu izmedu. Kako otići u Austriju - Page 3 231495

Ovo pisem kako bi ljudi barem malo imali uvid u cijelu situaciju, i da shvate da nije bas lako doci do radne dozvole, ali i da se treba borit i moze se na kraju naci neko rijesenje, istina da treba strpljena, i novaca, i zivaca.

ljepi pozdrav svima, javim Vam daljni razvoj moje situacije, ja neodustajem vjerujte

sad idemo na kavicu

Kako otići u Austriju - Page 3 492628

Back to top Go down
aerra
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptySun 7 Apr 2013 - 23:19

Postovani forumasi,
procitao sam sve postove i imam isti cilj kao i vi, da zivim i radim u Austriji. Very Happy Nije mi bitan grad. Iznecu svoju situaciju pa bih molio za pomoc ili savet ko je upucen.

Dosao sam do madjarskog drzavljanstva pa bar oko toga necu imati poteskoca. Imam magistraturu ali sa nemackim sam otprilike na A2 ali mi je cilj da dodjem bar do B2 da bih tamo mogao normalno da komuniciram i da se snalazim. Zapocetak bih radio bilo sta,u nekoj fabrici, marketu,na pakovanju,sta god,ne biram... E sad,da li je bolje da to sakrijem pada idem sa srednjom skolom jer pretpostavljam da ce mozda biti problem da sam kao prekvalifikovan ili nesto? Kako otići u Austriju - Page 3 627363 I pretpostavljam da sve papire treba da prevedem na nemacki? Razmisljao sam da spakujem stvari im pare i odem tamo na mesec dana pa da na licu mesta trazim posao i prijavim se na njihov biro,pa me zanima da li je nemoguce za to vreme naci bilo kakav posao, da ne spucam pare i dodjem kuci bez icega Kako otići u Austriju - Page 3 317508 onda sam se zakopao Kako otići u Austriju - Page 3 231495

Za pocetak toliko, zaista bih bio zahvalan na svakoj informaciji, ko god da je upucen ili jos bolje da je iz Austrije.
Unapred hvala svima i veliki pozdrav.
Back to top Go down
Hitman9
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: HELP!   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyThu 11 Apr 2013 - 1:11

Hello! Molim bilo koga koji zna da mi odgovori na par pitanja ako zeli! (Ako niste u Austriji molim vas ne komentarisite).
Imam 23 godine i zelim da radim i zivim u Becu. Spremam se da odem ali treba mi par informacija.
1.Cujem da poslodavac sredjuje radnu dozvolu... dali je radna dozvola isto sto i radna viza?
2.Kako da dobijem boravisnu vizu? Dali kada dobijem radnu dozvolu dobijam pravo da iznajmim stan u Becu?
3. Kada odem da prijavim novu adresu kao moju stalnu adresu sta ce mi biti potrebno od dokumentacije?
4. Ako ja sam vadim boravisnu i radnu vizu sta ce mi biti potrebno od dokumentacije?
Ja sam diplomirao za kuvara. imam 23 godine. Govorim Nemacki prilicno dobro a Engleski govorim PERFEKTNO! Nemam kriminalni dosije.

Dali imam sanse da uspem da sredim papire i da nadjem neki posao tamo, radio bih kao konobar ili barmen ili Bellboy/Hoteljunge... Hvala unapred za odgovore!
Back to top Go down
perhan
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyMon 15 Apr 2013 - 19:35

LJUDI UČITE ŠVAPSKI,SVAKA ČAST OVOM FORUMU I POJEDINCIMA KOJI ŽELE DA POMOGNU ,ALI OVO SE NE MOŽE POREDITI SA INFORMACIJAMA KOJE SU NA ŠVAPSKIM SAJTOVIMA,KAKO SE KAŽE IZ PRVE RUKE,NERAZUMEM POJEDINCE KOJI BI RADILI U STRANOJ ZEMLJI A DA NEZNAJU JEZIK,I ŠTA SAD,MAJSTOR TI KAŽE DODAJ MI CIGLU A TI MU DODAŠ LOPATU ILI ŽALI SE BOLESNIK DA JE ŽEDAN A TI MU URADIŠ klistir Kako otići u Austriju - Page 3 7304
Back to top Go down
dinno
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: austrija   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyTue 14 May 2013 - 19:28

ljudi ako imate bilo kakav posao u Bosni nigdje ne idite ,nije ni ovde kao sto je bilo,kada sve saberete i oduzmete to je to otprilike kao Bosna,Dino
Back to top Go down
Niceks
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Austrija   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyWed 15 May 2013 - 20:02

pozdrav svima, iz Sbije sam i hteo bih da pitam nesto. Baba i deda mi rade u Ausriji vec 40god, baba je tamo stekla i penziju, postoji li neka mogucnost da mi naprave neke papire bilo kakve za pocetak. Ne nosimo isto prezime. Unapred hvala,,,,
Back to top Go down
binkyy
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Stalan boravak u Austriji da li je moguće..   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyMon 20 May 2013 - 21:11

Pozdrav svim forumasima i posetiteljima foruma!Dugo pratim forum i sve pohvale.Imam par pitanja pa bih zamolio za odgovore i mišljenja u vezi s tim.Ja i moja porodica razmišljamo o odlasku u Austriju tj. Wien kada Hrvatska udje u EU jer smo iz Hrvatske i imamo dvojno državljanstvo i pasose..Ako ne bude ogranicenja za rad onda smo 99 % tamo.Ako bude ogranicenja moje je pitanje sljedece: Ja u Wienu imam baku (od majke) ima 78 g.Tamo je od 1973g ima penziju i živi sa sinom (moj ujak).On je 57g još dosta radi pa je ona većinom sama.Njih 2 sami žive u stanu.Nemaju Aut državljanstvo. DA LI ONA MOžE podnrti zahtev da ja kao njen unuk dodjem u Wien i brinem se za nju (neka vrsta nege)?Dobijem stalni boravak?Ako to može, da li mogu da legalno radim i kasnije dovedem svoju porodicu u Wien,upisem klince u skolu itd.Ujak mi hoće pomoći i nasao mi je 2 poslodavca koja su voljna da me zaposle ali mi se čini da ta opcija da se tako zaposlim je moguća samo ako ne bude ogranicenja jer nasa zanimanja SSS nisu deficitarna u slučaju ogranicenja zaposljavanja.Imam 41g.
Back to top Go down
kujtim
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyMon 20 May 2013 - 23:53

binkyy--to sa bakom ti je tesko izvodljivo (u vezi brige),pošto briga o članu porodice nije zanimanje,videću da se raspitam nešto....

Niceks--naravno da može,zavisi od njih da li imaju volje da ti to urade...

Hitman9--odakle si,bih,srb,cg,cro...?
Back to top Go down
binkyy
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: za kujtim   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyTue 21 May 2013 - 19:31

Hvala na odgovoru kujtim,ako nesto saznas javi mi molim te jer mi se to cini kao jedina sansa za sada da ne otvaram neki obrt tamo.Inace ona ima Hrvatsko drzavljanstvo,isto postaje EU drzavljanin,prebivaliste u mojoj putovnici je u HrvatskojOni stvarno zele da mi pomognu samo da nadjem koji je nacin da mogu ujaku da objasnim jer on nema nekih informacija i sam se nesto sada razbolio.Pozdrav,moze i privatna poruka na bojan.rad@hotmail.com
Back to top Go down
lendo
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyMon 3 Jun 2013 - 12:42

zdravo,
da vas pitam radim vec 10 sezona kao sezonski radnik u austriji idem zime i ljeti, da li je ikako moguce da dobijem njihovo drzavljanstvo??? ako neko ima nekih informacija bio bih mu zahvalan da mi odgovori??

hvala unaprijed
Back to top Go down
inf7
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyMon 3 Jun 2013 - 16:07

lendo--ovde to mozes da saznas ,i to jedino na ovom mestu dobijas legitiman info

1010 Wien, Hoher Markt 8/4/2
Tel: 712 56 04
E-Mail: migrant@migrant.at
http://www.migrant.at
Back to top Go down
Goga
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Pomoć   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyMon 10 Jun 2013 - 18:22

Vako,već neko vrijeme pratim ovaj forum.
Našla sam korisne inf.i sad bih molila dobre duše koje imaju volje da mi pošalju pp.vezano za zapošljavanje u Austriji,nebitan mi je grad i pokrajina.
Po struci sam komercijalista,govorim samo engleski,njemački vrlo malo razumijem (ali ja brzo učim ) ne poznajem nikog tamo,a jako jako želim naći posao.
Makar i sezonski,ma bilo što samo da je u sferi normalnog.
Gdje i kome se mogu obratiti za tu inf.?
Moram napomenuti da sam u naj godinama ,vrlo brza,okretna,i vrlo brzo savladavam sve.
evo moje mail pa molim još jedamput dobre duše za pomoć
anadrogl@net.hr.
Da inače sam iz Zg. :)
Pozzzzzz Very Happy
Back to top Go down
broj3
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyMon 10 Jun 2013 - 20:20

goga,raspitaj se ovde,-- http://www.hzz.hr/ --,nemci ovoj službi salju redovno zahteve za radnicima,a sto je najvaznije preko ovog zavoda ides legalno da radis,znas unapred kolika ti je plata i niko ti ne uzima neki procenat,nema uvek ponuda,treba redovno proveravati,evo primer 1-http://www.glas-slavonije.hr/188783/4/Gotovo-tisucu-Slavonki-krece-u-njemacke-sparoge i 2-http://www.moj-posao.net/Vijest/72406/Slavonke-krenule-u-berbu-sparoga-u-Njemackoj/2/
Back to top Go down
adnan 80
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyTue 11 Jun 2013 - 15:36

imam jedan problem...ako mi ko moze pomoci...zavrsio sam za masin bravara...mogu dobit posao da radim na cnc masinama...ali kao nemogu jer nemam tu sklu za cnc...dobit papire...dali neko mozda zna vise o tome...HVALA UNAPRIJED!!!
Back to top Go down
1srp
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyFri 21 Jun 2013 - 11:34

Od 1. srpnja EURES će biti otvoren i našim građanima. Putem te europske mreže zavoda za zapošljavanje građani će moći poslati svoj životopis, otvoriti korisnički račun i kontaktirati s mogućim poslodavcima diljem Europe..

http://danas.net.hr/novac/krece-lov-europskih-poslodavaca-2677-hrvata-vec-poslalo-zivotopise
Back to top Go down
melenc
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyTue 2 Jul 2013 - 19:22

imam legalno otvorenu firmu u Sloveniji i hteo bih da poslujem u Austriji.Ako neko na osnovu slovenacke firme i slovenackih papira radi u austriji molim ga da mi napise sta mi je konkretno od papira potrebno da ne bih imao problema.
Back to top Go down
jaki
Guest
Anonymous



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyWed 3 Jul 2013 - 14:07

ja radim 5 sezona u austrii kao kuvar da li ima sanse da nekako ostanem ako moze da mi se javi lendo da razmenimo informacije jaki1234@live.com ?
Back to top Go down
mladen985

mladen985



Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 EmptyFri 12 Jul 2013 - 10:48

Zdravo,da li ima neko u Austriji da bi me preveo,ja sam iz Banja Luke i imam 28 god završio sam Mašinski tehničar energetike a trenutno sam završio I-godinu grafičkog dizana a imam dugo godina iskustva u bravarskom,stolarskom poslu i radio sam grijanje u Sloveniji.Nemogu naci način da odem odavde ako neko zna bilo kakav putic neka mi javi.Javite mi na email: mvdjomla985@gmail.com ili 066/362-683 bio bih vam zahvalan
Back to top Go down
Sponsored content





Kako otići u Austriju - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Kako otići u Austriju   Kako otići u Austriju - Page 3 Empty

Back to top Go down
 
Kako otići u Austriju
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Kako najlakse otici u Austriju?
» Kako se otarasiti zadaha?
» kako se gradio bazen u KOVACICI

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum Padina  :: Forum :: Informacije-Servis-
Jump to: